Czy istnieje uniwersalna karma dla psa?

Czy istnieje uniwersalna karma dla psa?

O tym, jak niezwykle ważne jest żywienie naszych ukochanych zwierząt, można usłyszeć mnóstwo wiadomości u weterynarzy i osób, które zajmują się żywieniem zwierząt. Dla wielu z nas nasi futerkowi przyjaciele to niemal jak członkowie rodziny, co sprawia, że pragniemy dla nich jak najlepiej. Wybór karmy dla psa, niezależnie od ich wieku, ma ogromne znaczenie – to przecież kwestia zdrowia naszego pupila.

Jeśli jesteś opiekunem psa lub kota, zapewne przynajmniej raz zastanawiałeś się, czy wybrana karma jest odpowiednia dla Twojego czworonoga, czy posiada odpowiednie składniki odżywcze i czy będzie smakować.

Dlaczego odpowiednie żywienie psa jest ważne?

Prawidłowe żywienie naszego czworonoga to kluczowa kwestia, która wpływa na jego zdrowie i samopoczucie. Podobnie jak nieodpowiednie jedzenie wpływa na nasze zdrowie, tak samo jest z naszymi futerkowymi towarzyszami. Odpowiednie żywienie ma kluczowy wpływ na ich odporność, pomagając w utrzymaniu ich zdrowia i witalności. Dlatego dbając o odpowiednią dietę naszych psów, ofiaruj im coś wyjątkowego –- zdrowie i miłość przez żołądek.

W zależności od etapu życia zwierzęcia – szczeniactwa, psa dojrzałego czy seniora – będzie miał inne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze takie jak białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały, aby utrzymać zdrowie i dobrą
kondycję.

Nie można też zapominać o wyjątkowym wyglądzie sierści naszych przyjaciół. Składniki odżywcze zawarte w ich diecie mają wpływ na kondycję skóry i jakość futerka, co pomaga zachować ich piękny wygląd.

Czy każdy pies ma takie same potrzeby?

Idąc na spacer z Twoim podopiecznym, często spotykasz pewnie innych psich przyjaciół. Na niektórych spoglądasz z wielkim zdziwieniem – są bardzo ciche, spokojne, a kilka metrów dalej spoglądasz na właściciela, który próbuje zapanować nad nieposłusznym pupilem.

Psy różnią się między sobą pod wieloma względami – rasy, wieku, poziomu aktywności, stanu zdrowia i preferencji żywieniowych. Z tego powodu ta sama karma, która idealnie odpowiada jednemu psu, może nie sprostać potrzebom innego. Dlatego zawsze musisz ją dobierać indywidualnie.

My, w Ka-met rozumiemy potrzeby żywieniowe zwierząt, jesteśmy świadomi, że każdy pupil ma inne preferencje żywieniowe, dlatego w swojej ofercie mamy różne gatunki mięsa. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *